Kurucularımız

Kurucularımız

Rota Başarı Kuruclarından Sefer ÖZDEMİR

SEFER ÖZDEMİR

25 Ekim 1948’de Kırşehir-Kaman –Yeniköy’de doğdu. Annesinin adı  Ümüğüsün, babasının adı  Ali’dir.  İlkokula köyünde başladı.  5.sınıfı Kaman Yeni hayat ilkokulunda okudu ve aynı yıl mezun oldu. Kaman ortaokulunu bitirdikten sonra 1962 – 1964 yıllarında Kırşehir erkek ilk öğretmen okulunu bitirdi. 1965 yılında Kırşehir’in Değirmen kaşı Köyü ilkokulunda göreve başladı. 1966 yılında askere alındı. Hatay’da, Kırşehir’de, Diyarbakır’da, Kırıkkale’de ve Ankara’da sınıf öğretmenliği yaptı.1973 yılında üniversite giriş  sınavında Ankara Gazi  Eğitim Enstitüsü  Eğitim  Bölümünü kazandı ve 1977 yılında mezun oldu .1977 yılında  Adıyaman iline   ilköğretim müfettişi olarak  ataması yapıldı ancak bu   göreve başlamadı.  Ankara Anafartalar Lisesinde felsefe ve psikoloji öğretmeni olarak  görev yaptı. 1978 yılında İLK-SAN MYK üyeliğine getirildi. 1978 yılında Ankara Rehberlik ve Araştırma Merkezine Eğitim Uzman yardımcısı  olarak atandı. Aynı kurumda rehber öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve  müdürlük yaptı. 1982 yılında Devlet Memurları Dil Okulu Almanca Bölümünü bitirdi. 2000 Mayıs ayında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne yönetici olarak atandı.

       Sefer Özdemir, Üstün zekalı ve üstün özel yetenekli çocuklar ile zihinsel engelli çocukların eğitimi komisyonlarında uzman ve yönetici olarak; bakanlığın açtığı öğretmenlik formasyon kurslarında öğretim görevlisi ve program uygulayıcısı olarak çalıştı. Bakanlığın ve il müdürlüğünün açtığı kurs ve seminerlerde kursiyer, öğretim görevlisi ve eğitim yöneticisi olarak  görev aldı. 2012 emekli oldu.

Sefer Özdemir evli olup, üç kız ve bir oğul babasıdır.

 

Rota Başarı Kurucusu FUAT ATASEVEN FUAT ATASEVEN

1975 yılında doğan Fuat Ataseven, 1993 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1998 yılında da Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

1998 yılından itibaren ATASEVEN Group’ta inşaat, enerji ve dış ticaret konularında aile firmasına olan katkılarına devam eden Fuat Ataseven, 65’in üzerinde birbirinden kaliteli inşaat projesini hayata geçirmiştir ve halen ATASEVEN Group Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Geçmiş yıllarda Ankara Ticaret Odası  (ATO), 42.Komite (Enerji Komitesi ) ve Enerji ve Çevre İhtisas Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Fuat Ataseven , Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) Disiplin Kurulu üyeliği devam etmektedir.

Rota Başarı Eğitim Kurumlarında ortak ve yönetici olarak görev alan Fuat ATASEVEN , evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

ZAFER ÖZDEMİR

1973 yılında Kaman’da doğan Zafer Özdemir, 1992 yılında Kurtuluş Lisesi’nden, 1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur.  1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesinde Eğitim formasyonunu tamamlamış olup, Gazi Üniversitesinde yüksek lisans yapmaktadır.

1998 yılında öğretmenliğe Zafer Dersaneleri'nde başlayan Zafer Özdemir‘in matematik alanında; Yakınçağ Yayınları KPSS matematik soru bankası, Uzman Kariyer yayınevinden iki cilt matematik lise ÖABT konu anlatımlı soru bankası, Nar Akademi’den matematik 3 ve matematik 4 açık lise soru bankaları, Arkadaş yayınlarından 9.sınıf ,12.sınıf geometri konu anlatımlı soru bankaları, Arkadaş yayınlarından 10. ve 11. Sınıf matematik ve geometri konu anlatımlı soru bankaları, sistematik yayınları 8.sınıf TEOG soru bankası, Ankara yayınları 5. Ve 6. Sınıf matematik soru bankaları , Ankara yayınları 7. Ve 8. Sınıf soru bankaları redaksiyonu, Sistematik yayınları 2017-2018-2019 yılları 5 – 6 – 7 – 8 . sınıf deneme sınavları, Hiper Zeka yayınlarından AYT matematik soru bankası gibi yayınları bulunmaktadır.

Futbol tutkusu çok küçük yaşlarda başlayan Zafer Özdemir , Ankara Mülkiye’de futbol hayatına başlamış olup; Trabzon Erdoğdu spor, Trabzon Belde spor , Of spor Trabzon TEDAŞ spor, Araklı spor, Ankara Kalecik spor kulüplerinde amatör ve profesyonel olarak futbol oynamıştır. Halen Ankara Demetevler Karadenizgücü futbol takımı bünyesinde futbol hayatını devam ettirmektedir. Ayrıca Ankara amatör futbolcular federasyonu ile Ankara Demetevler Karadenizgücü takımında aktif yönetici olarak görev yapmaktadır.

PALME YAYINLARI PAF, PSF, POT serilerinin TYT-AYT geometri, 11. Sınıf PAF, PSF, POT serilerinin matematik, Enerji Serinlerinin TYT, AYT matematik ve geometri kitaplarının yazarı

Rota Başarı Eğitim Kurumları’nda ortak ve yönetici olarak görev alan Zafer Özdemir, evli ve 2 çocuk babasıdır.