A Grubu KPSS Hazırlık

A Grubu KPSS Hazırlık

Üniversite mezunlarının devlet memuru olabilmek için girmesi gereken sınavın KPSS olduğunu herkes bilmektedir. Adaylar, mezun oldukları alana bağlı olarak farklı sınavlara girmek zorundadır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının girmesi gereken sınav,A Grubu KPSS olarak adlandırılmaktadır. Bundan dolayı bu fakülteden mezun olan adayların A Grubu KPSS hazırlık kurslarına gitmesi gerekiyor.

İİBF mezunlarının sayısı çok fazladır ve sayı her geçen gün artmaktadır. Buna karşın devlet tarafından verilen kadronun oldukça sınırlı olduğu biliniyor. Bu durum, adaylar arasında çok ciddi bir rekabetin yaşanmasına neden oluyor. Bütün yıl boyunca sınava hazırlanan adaylar, sınavdaki başarılarına göre devlet memuru olma hakkını elde ediyor ya da bu hakkı ellerinden kaçırıyor.

A Grubu KPSS hazırlık için izlenmesi gereken bazı yöntemler vardır. Yani rastgele bir hazırlık, sınavdan başarılı olmanızı sağlamaz ve size 1 yıla mal olur. Bu kadar uzun bir süreyi boşa harcamamak için bu alanda olan bir kursa gitmeniz gerekiyor. Böylece alanında uzman öğretmenler ve gerekli kaynaklar sayesinde, rakiplerinizden bir adım öne çıkacağınız söylenebilir.

A Grubu KPSS içerisindeki dersler, üniversitede eğitimi alınan derslerle aynıdır. Bunlar Maliye, Hukuk, Muhasebe, iktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler şeklindedir. Adaylar, bu derslerin tamamına değil, kendi bölümleri ile ilgili olanlara girmektedir.

Adayların KPSS için yapacakları hazırlıkların belli bir plan çerçevesinde ilerlemesi gerekiyor. A Grubu KPSS hazırlık kursu bu noktada çok önemlidir. Çünkü yukarıda bahsedilen derslerin tamamı ezber gerektiren bilgiler içermektedir. Bundan dolayı adayların neredeyse bir yıl boyunca sınav havasına girmesi ve bu şekilde çalışması gerekiyor. Eğer hazırlık noktasında kurs ile değil, bireysel olarak hareket edilirse, o havanın yakalanması neredeyse imkansız olacaktır. Buna bağlı olarak da adayların sınavdan başarılı olma ihtimalleri düşecektir.

Kurslarda verilen eğitimlerin haricinde düzenli olarak yapılan sınavlar, adayların tam olarak seviyelerini görmesi adına önemlidir. Bu sınavlar sayesinde kendi eksiklerini gören adaylar, aynı zamanda grupta yerlerini de öğrenir. Böylece çalışma sisteminin yenilenmesi ve motivasyonun arttırılması mümkün olur.

 

Foto Galeri