İngilizce Kursu (All Day English)

İngilizce Kursu (All Day English)

Dünya dili dediğimiz zaman hepimizin aklına ilk olarak İngilizce gelmektedir. Bu dili biliyorsanız, dünyanın her yerine rahatlıkla gidebilir ve derdinizi anlatarak işlerinizi halledebilirsiniz. Bunun için okullarımızda 2.sınıftan itibaren bu ders verilmeye başlar. Fakat çocuklarımızın bu noktada zorlandıkları da bilinen bir gerçektir. Bu durum genellikle okullardaki sistemle ilgilidir. Çocuklarımızın hem derslerinde başarılı olması, hem de gerçekten bu dili öğrenmesi için İngilizce kursu kaçınılmaz bir gerçek halini almıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından izlenen politikalar incelendiğinde, yabancı dil konusundaki başarısızlık dikkat çekiyor. Yıllarca bu dersi gören öğrenciler, mezun olduktan sonra birkaç cümle dahi kuramıyor. Bundan dolayı çocuklarımızı mutlaka bu alanda desteklememiz ve onların bir anlamda önünü açmamız gerekiyor.
Kişisel Gelişim İçin İngilizce Kursu
İngilizce, günümüzde sadece bir ders olarak değil, kişisel gelişim aracı olarak görülmektedir. Rekabetin had safhaya ulaştığı bir dönemden geçiyoruz ve özellikle çocuklarımız iş hayatına atıldığında, İngilizce konuşmalarının ciddi bir avantajını görecekler. İngilizce kursu olayına bu şekilde bakılması gerekiyor.
Gelişen teknoloji ve globalleşen dünya, mesafelerin ortadan kalkmasına neden olmuş durumdadır. Bizler, her ne kadar İngilizceyi okul dersi olarak görsek de durum böyle değildir. Çocuklarımızın bu dersten başarılı olmasından daha önceli bir husus, bu dili tam olarak öğrenmeleri ve konuşmalarıdır. Zaten bu da okuldaki derste başarılı olmalarını kendiliğinden sağlayacaktır.
All Day English (Tüm Gün İngilizce)
Yaşam şartları, aile bireylerinin çalışmasını zorunlu hale getirmiş durumdadır. Anne ve babaların çalıştığı ailelerde, çocukların okuldan sonra ne yaptığını konusu bir soruna dönüşmektedir. Bu noktada farklı bir İngilizce kursu seçeneği devreye girmektedir. All Day English, yani Tüm Gün İngilizce adı verilen projede, çocuklar okuldan sonra kursa gelmekte ve burada dillerini geliştirmektedir. Böylece veliler de “çocuğum nerede, dışarıda ne yapıyor” gibi sorularla endişeye kapılmaktan kurtulmaktadır.
Okul sonrasında verilen bu kurs, velilerin endişelerini giderdiği gibi çocukların sürekli İngilizceyle içli dışlı olmalarını da sağlıyor. Çocuklar ne kadar fazla böyle ortamlarda bulunursa, o dile karşı aşinalık oluşacak ve bu da İngilizceyi daha rahat bir şekilde konuşmalarını sağlayacaktır.
 

Foto Galeri